Království rýmů a šprýmů

... aneb vyprávění o mém putování zemí veskrze poetickou, kde obcování s lidmi dobrými i bytostmi nadpřirozenými je mi dopřáno v míře vrchovaté, též i množství úkladů rozličných mi kladeno v cestu od sil temných, poesii nepřátelských.

Brmbol, bludný kámen, jenž zpodobněn jest na obálce již drahný čas království toto poetické od vetřelců temnoty na hranicích ochraňuje a lidem všelikým vzýván je proto s úctou jež v mysli jejich nikdy neosychá.


Pohádku, psanou v mé "archaičtině", jsem zpřístupnil celou, protože ilustrace jsou tam jen prozatímní a po napsání tří kapitol dílu druhého mě opustila múza, nebo spíše chuť do dalšího psaní (které mi dávalo docela zabrat), takže ji představuji jako nehotovou.
 Všechny tyto kapitoly jsem napsal na literárním serveru Liter.cz.

Když ho ale jeho majitel začal tak zásadně upravovat, až jeho funkce mršil čím dál víc, měli autoři obavu, že Liter klekne úplně a o svá díla přijdou.
Část se tedy ráda přestěhovala i se svými díly a komentáři pod nimi (vše bylo staženo ve formě archivu) a začali publikovat od listopadu 2011 na nově založeném Libresu.cz. 
Tam jsem vložil znovu tři díly Království II jako díla nová s tím, že budu pokračovat v rozvíjení příběhu.

Kniha v pdf je několikrát přepisovaná a prošla třikrát korekturou na rozdíl od kapitol uložených v Libresu.cz

Na obálku jsem použil fotku hrobečku mé čubičky Boženky, roztomile žravý následek spojení fenky německého ovčáka s kokršpanělem (nebo naopak).

Předmluva + osm kapitol Království mp3

Království díl I - celá kniha v PDF
Království díl II - tři kapitoly v PDF


Království díl II

předmluva + dvě kapitoly 

Království I - část III

dvacátá třetí až třicátá třetí kapitola

Království I - část II

dvanáctá až dvacátá druhá kapitola

Království I - část I

předmluva + první až jedenáctá kapitola

Kapitoly s anotací

Krátký přehled o dějích v kapitolách popsaných